Sklep internetowy zintegrowany z hurtownią dropshipping – Zielona Góra

Zakupy internetowe generują dzisiaj znaczącą część przychodów w krajach rozwiniętych – trudno się temu dziwić, w internecie można dziś kupić wszystko. Jeśli myślisz o założeniu sklepu internetowego, ale nie chcesz samodzielnie realizować wysyłek lub zatowarowywać się w fizyczny towar, dobrym rozwiązaniem będzie założenie sklepu zintegrowanego z hurtownią dropshippingową. Dla kogo nadaje się sklep internetowy na zasadzie dropshippingu? Czym różni się dropshipping od dockshippingu? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania?

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to rozwiązanie umożliwiające pominąć bezpośrednie zatowarowywanie się właściciela sklepu. Oznacza to, iż nie ma on fizycznie u siebie w magazynie produktów, które sprzedaje w swoim sklepie. W praktyce wygląda to tak: właściciel sklepu prowadzi sprzedaż internetową, promuje produkty, pozyskuje klientów, zajmuje się marketingiem i utrzymaniem relacji. Gdy klient składa zamówienie, w odpowiednio zintegrowanym sklepie (z hurtownią dropshippingową), zamówienie realizuje nie właściciel sklepu, a hurtownia z którą ten ma podpisaną umowę. Innymi słowy: paczka z zamówieniem wychodzi z hurtowni, która dysponuje fizycznym towarem.

Dropshipping a cross-docking

Istnieje również pośrednia forma sprzedaży w modelu cross-docking. Polega ona na tym, że w odróżnieniu od dropshippingu, hurtownia, która odbiera zamówienie od sklepu, nie wysyła towaru do klienta, a do sklepu (z którego pochodzi zamówienie) i dopiero sklep wysyła zamówiony towar do klienta końcowego. Takie rozwiązanie wydłuża czas realizacji całego zamówienia, ale pozwala wyeliminować niektóre wady dropshippingu.

Zalety sklepu w modelu dropshippingowym

Istnieje sporo zalet sklepu bazującego na modelu dropshippingowym. Wymienić tutaj można między innymi:

 • możliwość prowadzenia sklepu internetowego bez powierzchni magazynowych (nie ma dodatkowych kosztów za magazyn),
 • możliwość prowadzenia sklepu bez zatowarowania (nie musisz posiadać fizycznie towaru, który może się nie sprzedać = brak ryzyka strat),
 • możliwość skoncentrowania się na pozyskiwaniu klientów i pozycjonowaniu witryny,
 • oszczędność czasu – nie musisz prowadzić negocjacji z dostawcą towaru ani spełniać minimum logistycznego,
 • sam ustalasz zysk ze sprzedaży (jest nim różnica w cenie Twojej a ceną zakupu produktu w hurtowni),
 • nie musisz martwić się logistyką (odpada pakowanie paczek, przekazywanie ich do kurierów etc),
 • integracja sklepu z hurtownią jest prostym i łatwym procesem.

Wady modelu dropshippingowego

Oczywiście, choć prowadzenie sklepu internetowego opartego o współpracę z hurtownią dropshippingową jest bardzo wygodne i stosunkowo tanie, nie jest pozbawione wad. Do najważniejszych i najbardziej uciążliwych minusów tego modelu należą:

 • zwiększona realna odpowiedzialność za pomyłki w realizacji zamówienia (to Ty i Twój sklep jesteście odpowiedzialni za realizację zamówienia i w przypadku jakichkolwiek niejasności lub co gorsza niedopełnienia terminu lub błędnie zrealizowanego zamówienia, to Ty jesteś odpowiedzialny przed konsumentem),
 • w związku z tym, że nie masz fizycznie produktów w swoim magazynie, i do Twojego klienta wysyła zamówiony towar hurtownia, nie masz fizycznej możliwości sprawdzenia w jakim stanie jest towar. Nie wiesz czy do Twojego klienta idzie towar nienaruszony, dobrej jakości czy nie. Nie możesz też sprawdzić opakowania i odpowiedniego zabezpieczenia towaru,
 • stany magazynowe hurtowni nie zawsze są aktualizowane na bieżąco. Często zdarza się, że klient w Twoim sklepie zamawia produkt, którego fizycznie w hurtowni już nie ma. Niestety „odkręcenie” takiej sytuacji leży po Twojej stronie,
 • niektóre hurtownie wysyłając paczkę do Twojego klienta, zostawiają również dane do siebie. Niesie to za sobą bezpośrednie ryzyko (dla Ciebie) utracenia klienta, który kolejne zakupy zrobi w hurtownie.

Sklepy internetowe szyte na miarę

Niezależnie od tego jakim asortymentem chcesz handlować oraz czy będzie to sklep zintegrowany z hurtownią dropshippingową, warto zadbać o to by Twój sklep po prostu dobrze SPRZEDAWAŁ. W tym przecież tkwi jego istota.

Nasza firma zapewnia indywidualne podejście do każdego projektu – zawsze stawiamy na pierwszym miejscu funkcjonalność sklepu, którą następnie ubieramy w piękny layout. Po przeanalizowaniu potrzeb właściciela sklepu oraz celu jaki chce osiągnąć, proponujemy optymalne rozwiązania. Współpracujemy z dostawcami różnych oprogramowań sklepów internetowych. Ze względów logistycznych realizujemy głównie projekty z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i okolic – choć współpraca mobilna jest możliwa i często skuteczna, omówienie projektu i doprecyzowanie wszystkiego na spotkaniu z klientem najczęściej pozwala nam zagwarantować sukces i znacznie lepsze efekty końcowe.

Czekamy na Ciebie – Tworzenie sklepów internetowych