Google Adwords – unikanie błędów w ogłoszeniach reklamowych

Kilka uwag, które mogą sprawić problemy nawet początkującym użytkownikom chcącym utworzyć kampanię reklamową, prowadzącą do firmowej strony lub sklepu internetowego:

  1. Umieszczanie nazwy firmy w nagłówku – jeśli firma nie jest rozpoznawalną marką, to umieszczenie jej nazwy w nagłówku będzie tylko zmarnowaniem przyznanego miejsca. Inaczej jest w przypadku, gdy dzięki reklamie chcemy promować markę firmy.
  2. Nieprawidłowe strony docelowe – dobrą praktyką jest unikanie rozbieżności pomiędzy treścią reklamy, a stroną do której chcemy doprowadzić klienta po kliknięciu w reklamę. W momencie gdy sklep oferuje produkt A, nie kierujmy klienta do zapoznania się z całym asortymentem.
  3. Nieuprzedzenie klienta – duża część użytkowników jest tak mocno skoncentrowana na przedstawieniu oferty sklepu (oferty specjalnej), że zapomina przekazać, co klient ujrzy po kliknięciu reklamę. W momencie gdy firma sprzedaje samochody od 50.000, należy zaznaczyć to w treści reklamy, zamiast przyciągnąć klientów którzy i tak nie mogą sobie na taki samochód pozwolić.