Sklep internetowy zamiast Allegro – czy Allegro rzeczywiście pobiera opłaty za nic?

Co jakiś czas spotykamy się z biznesami, których właściciele decydują się na przejście do własnego sklepu internetowego, ponieważ „Allegro bierze pieniądze za nic”.

Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście, że nie. Każdy z nas zdaje sobie świadomie lub inaczej sprawę z tego, że Allegro jest popularną platformą sprzedażową, na której rozpoznawalność przeznaczono nie małe środki finansowe w Internecie i innych środkach przekazu, np. w telewizji – pamiętacie Państwo nasycenie reklam Allegro w tv, w okresie świątecznym? W tym roku zapewne będzie podobnie i tego typu reklamy nie są darmowe, a jedna emisja spotu kosztuje w okolicach kilkuset tysięcy złotych.

Za co płaci się Allegro i dlaczego wszyscy nie otwierają od razu własnego sklepu internetowego?

Jedną z głównych przyczyn jest to, że aby dojść do popularności firmy takiej jak allegro, trzeba w przypadku sklepu internetowego poświęcić środki, których większość nie posiada. Nigdzie nie zostało napisane, jakie kwoty wydaje Allegro na promocję w różnych nośnikach przekazu informacji (m.in. Internet, tv), ale można przypuszczać że są to miliony złotych w dłuższej perspektywie.

W Allegro bez względu na koszty, użytkownik płaci za bezpośrednie dotarcie do docelowego Klienta i nie płaci za marketing, który musiałby od zera wykreować w swoim sklepie internetowym. Allegro to marka, która swój wizerunek i swoją popularność budowała latami, więc dlaczego w Allegro ma być wszystko za darmo? To tak jakbyście Państwo włożyli w promocję sklepu internetowego pół miliona złotych i nie chcieli na nim zarabiać, więc jaki sens ma promocja?

Przejście z Allegro do własnego sklepu internetowego

Naturalną koleją rzeczy jest to, że większość osób chce zacząć biznes na własny rachunek, a co za tym idzie sprzedawać wyłącznie przez swój sklep internetowy. Pierwsze problemy zaczynają się przy wyborze oprogramowania, a największe wątpliwości pojawiają się podczas przeznaczenia środków na promocję sklepu internetowego. Bez przeprowadzenia zabiegu promowania sklepu w dłuższej perspektywie czasu, biznes internetowy zazwyczaj jest skazany na porażkę.

Biorąc pod uwagę fakt, że koszt samego pozycjonowania sklepu internetowego w skali ogólnopolskiej, to koszt od około 3000 zł netto do kilkunastu tysięcy złotych netto miesięcznie, to czy Allegro na początek rozwoju biznesu jest mimo wszystko takim złem?