Pozycjonowanie firmy w celu poprawy jej reputacji

Dbanie o dobrą reputację nazwy swojej firmy w Sieci, dobitnie definiuje tożsamość danego podmiotu, w szczególności gdy sprawdza nas nowy klient – co jest naturalne, ponieważ będzie wydawał u nas pieniądze (mniejsze lub większe).

Można sobie wyobrazić sytuacje, w której klient po wpisaniu nazwy firmy do wyszukiwarki, Klient widzi same negatywne informacje, opinie klientów. Praktyki SEO, mają na celu neutralizowanie użycia danej nazwy firmy w negatywnych kontekstach. W tego typu zabiegach cel jest jasny: Zająć pierwsze dziesięć wyników (pierwsza strona wyszukiwania) pozytywnymi informacjami i opiniami na temat firmy, a negatywne i kłamliwe wyniki spychać na jak najniższe miejsca. Cel ten możemy osiągnąć korzystając z mediów społecznościowych, blogów, własnych witryn itd.

Pozycjonowanie wspiera ten proces, poprzez przygotowanie lepszych jakościowo i obszernych treści i ich promocji w wyniku gromadzenia bazy odnośników.

Zarządzanie reputacją jest jednym z najtrudniejszych wyzwań SEO, ze względu chociażby na optymalizację wielu wyników, nie tylko jednego). Zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie, wraz ze wzrastającą świadomością firm o takich możliwościach.