Reklama strony internetowej w Adwords, dla kogo?

Reklama adwords, mimo iż daje szybkie efekty w dotarciu do założonego celu, czyli topowych pozycji strony w wyszukiwarce Google, jest dla…klientów posiadających odpowiedni (duży kapitał), oczywiście mając na myśli długoterminową reklamę firmy (zakładając, że myślimy tutaj o 12 miesiącach). Jest to dobra promocja (lecz droga), gdy chcemy ze stroną osiągnąć szybko wysoki wynik i przebić organiczne wyniki wyszukiwarek (pozycjonowanie) – jak na porządną firmę przystało, Google dba o swoje wpływy z reklam sklepów internetowych.

Nowe strony (chociażby ze względu na staż), nie mogą trafić na pierwsze miejsca wyników organicznych, ponieważ brany jest pod uwagę chociażby wiek domeny. Bardzo mało prawdopodobny jest też fakt, że istnieje strona internetowa posiadająca najwyższe pozycje na wszystkie promowane słowa kluczowe. W tym przypadku z pomocą przychodzi Adwords. Za odpowiednią stawkę, możesz wznieść na szczyt wszystkie interesujące frazy kluczowe dla Twojego sklepu.

Dodatkową zaletą Adwords jest możliwość zbadania skuteczności wszelkich słów kluczowych, jakie tylko przyszły na myśli potencjalnemu inwestorowi. Już po kilku dniach, Adwords daje możliwość sprawdzenia które frazy są bardzo popularne, a z których można zrezygnować.