Oryginalna treść na stronie ponad wszystko

Wyobraźmy sobie sytuację, w której firma A nie może sobie pozwolić na wypełnienie niszy na rynku (dzięki czemu oferta strony internetowej nie trafi na wysokie miejsca w wyszukiwarkach) i jest zmuszona walczyć z konkurencją, która posiada bardzo pokaźny zbiór swoich usług (lub produktów w przypadku sklepu internetowego), dokładnie z tych samych branż, kategorii co firma A.

Jakie jest rozwiązanie dla tego typu firmy?

Sukces firmy A powinien być oparty na założeniu, które odpowiada na pytanie „Co promujemy” lub „co dokładnie promuje, sprzedaje firma”. Jeśli w swoim sklepie internetowym firma A chce sprzedawać masło orzechowe, zawierające 70% orzechów – a nie ma tej informacji na stronie, lecz jest wyłącznie informacja o maśle orzechowym – klienci docelowi mają małą szansę na odnalezienie masła orzechowego z wysoką zawartością orzechów.

Jeśli Twoje wpisy, Twoje informacje na stronie sklepu, zawierają informacje wyłącznie o sprzedaży masła orzechowego (i sklepy konkurencji również to sprzedają), dlaczego Twoje linki mają być bardziej wartościowe, skoro sprzedajesz to co wszyscy i nie wyróżniasz się unikalnością, nie wprowadzasz na rynek wartościowego produktu? Dlaczego ktoś ma udostępniać linki do Twojego sklepu, skoro nie przyciąga ich żaden nowy produkt, ani nowa informacja różniąca się od typowych informacji na innych sklepach? Nie masz nic nowego do zaoferowania i nie zostaniesz liderem w wyszukiwaniu wspomnianego produktu.

Aby zdobyć wysokie, może pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania, powinieneś wprowadzić i opisywać coś unikatowego (w tym przypadku jest to informacja o 70% zawartości orzechów), lub skupić się na opisie cech danego produktu, które nigdzie do tej pory nie zostały opisane.