Pozycjonowanie: Co grozi stronie internetowej za nałożenie filtru Google?

Nałożenie przez Google filtru na stronę internetową, jest karą za między innymi pozyskiwanie dużej ilości nienaturalnych linków do strony internetowej (fora, blogi niezwiązane tematycznie ze stroną docelową). Następnym krokiem jest udowodnienie Google, że linki nie należą do nas – zrzeczenie się linków niskiej jakości z zaplecz różnych stron, katalogów niskiej jakości i tego typu dziwnych miejsc, na których strona docelowa została „zareklamowana” poprzez różne wpisy.

Zapewne kwestie techniczne nie są dla Państwa tak ważne, lecz wnikliwie trzeba zwracać uwagę na linki, które są pozyskiwane do strony lub sklepu internetowego. Niestety, w obecnych czasach trudno znaleźć odpowiedzialną firmę od pozycjonowania, której nie trzeba patrzyć na ręce. Z jednej strony jest to dobrą praktyką jeśli weźmiemy pod uwagę czujność właścicieli sklepów internetowych, a z drugiej strony może to świadczyć o zepsuciu rynku firm pozycjonerskich, a raczej efektu działań firm które oszukiwały klientów i nadal to robią.

Konsekwencje zdobywania nienaturalnych linków

Najpoważniejszą konsekwencją z jaką możecie się Państwo spotkać, jest wyrzucenie przez Google strony internetowej w okolice przysłowiowego „setnego miejsca” w wyszukiwarce, czyli pozycji w której nikt nie ma szans znaleźć Państwa strony lub sklepu internetowego. Jest wiele firm, które zajmują się zdjęciem tego typu ograniczeń na stronę, jednak zazwyczaj jest to dosyć kosztowne i czasochłonne, ponieważ może trwać nawet kilka miesięcy. W zależności od tego, jak daleko zabrnął Państwa sklep w pozyskiwaniu niedozwolonych linków, może się okazać iż najsensowniejszym rozwiązaniem dla Państwa (i często jedynym), będzie zmiana domeny sklepu.

W taki sposób możecie Państwo pozbyć się widoczności marki w Sieci, nad budową której pracowaliście Państwo kilkanaście lat, lecz nie pracowała nad nią opłacana firma pozycjonerska

Tak jak wspomniałem Państwu w poprzednich wpisach, sądzę iż koszt informacji na temat dobrej firmy od seo jest wart przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych, ponieważ przynajmniej tyle możecie stracić podpisując umowę ze złą firmą, która uwięzi Państwa na umowę długoterminową i doprowadzi Państwa biznes pod lupę Google.

Prowadzimy kampanie reklamowe dla klientów z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego oraz całego województwa Lubuskiego, systematycznie sprawdzając wszelkie efekty reklamy, która prowadzi do budowy wizerunku sklepu lub strony Naszych Klientów.