Tworzenie sklepu internetowego Zielona Góra – etapy realizacji sklepu, umowa, odpowiedzialność za cały projekt i wdrożenie

Każdą realizację sklepu rozpoczynamy od zapoznania się z wymaganiami klienta odnośnie rynku, na którym chce prowadzić sprzedaż. Na spotkaniu ustalamy również główną konkurencje – czyli inne sklepy internetowe, oferujące podobny asortyment – oraz rozmawiamy na temat rynku, na którym klient chciałbym się pojawić w pierwszym etapie promocji sklepu internetowego. Ustalamy wyłącznie realne cele, które możemy zapewnić naszym klientom.

1. Spotkanie z klientem na terenie Zielonej Góry

Zdajemy sobie sprawę, że nic nie wyjaśnia lepiej wszelkich wątpliwości, niż bezpośrednia rozmowa na temat potrzeb klienta i jego biznesu. Preferujemy miejsca spotkań obojętne dla obu stron, jednak ostatecznie to klient decyduje o ostatecznym wyborze lokalizacji spotkania, często takiej do której najłatwiej i najszybciej dotrzeć. Nie umawiamy się z klientami na spotkania w mieszkaniach prywatnych (naszych lub klienta). Nie stanowi dla nas różnicy ostateczne miejsce spotkania – dopasowujemy się do wyboru klienta (oczywiście w granicach rozsądku).

2. Wybór oprogramowania sklepu internetowego

Jesteśmy zwolennikami płatnych rozwiązań, ponieważ za tego typu rozwiązania zawsze ktoś odpowiada i za każdym razem ich możliwości są bogate, jeśli weźmiemy pod uwagę takie rzeczy jak: systematyczna aktualizacja oprogramowania czynników zewnętrznych (np. porównywarki), sprzedaż w różnych walutach, gratisy w koszyku zakupów, dobra optymalizacja, system sprzedaży uzależniony od punktów zebranych przez użytkownika, prowadzenie bloga na łamach strony sklepowej itd.

3. Profesjonalny sklep internetowy – cena oraz proponowane warianty

Zazwyczaj przedstawiamy dwie oferty cenowe:

Oferta wykupu samodzielnej licencji oprogramowania (jednorazowa opłata za oprogramowanie), która dodatkowo może zawierać wykupienie aktualizacji (płatnych raz w roku). Dodatkowo do tego typu rozwiązania należy doliczyć hosting przystosowany do oprogramowania sklepu (płatny raz w roku). Ostatnim wydatkiem jest tutaj przygotowanie indywidualnej grafiki, której cena (jak nazwa wskazuje) zawsze ustalana jest indywidualnie.

Podsumowując: Jednorazowa opłata za licencję (około 2000 tys złotych netto) + hosting, czyli serwer sklepu internetowego (około 600 zł rocznie) + dostęp do aktualizacji oprogramowania (około 600 złotych netto rocznie). Rozbijając cenę na miesiące: Oprócz jednorazowego wydatku na wykupienie oprogramowania sklepu, klient musi wydać w pierwszym roku (i w kolejnych latach) 1200 zł za serwer i dostęp do aktualizacji, co wynosi 100 zł / miesiąc – jako stały koszt sklepu (1200zł / 12 miesięcy: 100 zł) – czyli w każdym miesiącu koszt sklepu, to 100 zł netto.

Sklep w wersji abonamentowej – klient płaci za oprogramowanie sklepu co miesiąc stałą, określoną kwotę lub opłaca sklep za rok z góry. Jest to koszt około 1500 zł netto / rok. Cena ta zawiera wszystko, czyli licencję + serwer + aktualizacje oprogramowania. Osobną wyceną objęta jest szata graficzna do sklepu, oraz przygotowanie innych (graficznych) dodatków.

Cena za oprogramowanie oraz serwer, jest opłacana na początku realizacji. Przygotowanie indywidualnej grafiki i innych rozwiązań (nie związanych ze wstępnym oprogramowaniem sklepu), rozliczamy fakturą vat po wprowadzeniu sklepu do Sieci, czyli na koniec realizacji.

4. Sklep internetowy i jego lokalna konkurencja – pierwszy etap: teren Zielonej Góry

Za każdym razem uważamy, że najlepszą reklamą w pierwszym etapie promocji sklepu, jest lokalny rynek – w tym przypadku rynek Zielonej Góry. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Państwa plany mogą sięgać znacznie dalej – wszystko jest uzależnione od rozmiaru promocji, jaką ma być objęty sklep. Za każdym razem uświadamiamy Państwu fakty i to co można osiągnąć w krótkim i długim czasie promocje. Promocja może początkowo objąć dane miasto, dane województwo lub finalnie cały kraj.

5. Promocja sklepu internetowego – standardowe formy reklamy w Internecie

Standardowymi rozwiązaniami, które proponujemy klientom są:

Reklama w Google Adwords (dla reklamy z efektem natychmiastowym), oraz pozycjonowanie (dla promocji długoterminowej). Wyjaśniamy różnice i podajemy przypuszczalne koszty, które są uzależnione od wielkości konkurencji na danym rynku, na którym działa klient. Pozycjonowanie sklepu nie jest objęte długoterminową umową, ponieważ nasi partnerzy od pozycjonowania zawierają umowy tylko na czas nieokreślony, z miesięcznym wypowiedzeniem. Tego typu forma, wynika z pewności i skuteczności działań pozycjonerskich w każdym tworzonym sklepie internetowym, który dla Państwa przygotowujemy.

6. Pomoc w prowadzeniu sklepu przez cały okres współpracy

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu naszych klientów uruchomienie sklepu internetowego może okazać się sporym wyzwaniem, dlatego przez cały okres współpracy (również po wdrożeniu sklepu) służymy Państwu swoją wiedzą i pomocą, w obsłudze i rozbudowie sklepu. Oddzwaniamy do Państwa w ciągu 40 minut, jeśli zdarzy się sytuacja że nie możemy prowadzić rozmowy, a pod adresem email jesteśmy dostępni do późnych godzin nocnych.

7. Formalności: zaliczki, faktury, umowy

Nie pobieramy zaliczek na poczet wykonywanych prac (nie wliczając w to zakupu oprogramowania i serwera). Na każdą zrealizowaną usługę wystawiamy fakturę vat. Podpisujemy profesjonalną umowę na realizację sklepu internetowego, która zawiera między innymi odpowiedzialność i poufność współpracy przez obie strony. Umowa zawiera również dokładne informacje na temat przeprowadzonych prac, czyli wyszczególnienie zadań które muszą być spełnione, aby realizacja sklepu internetowego spełniała wszystkie wymagania klientów.

Odpowiadamy w 100% za ciągłość działania sklepu internetowego, do momentu gdy nie ma interwencji osób trzecich w konfigurację sklepu, oraz kod źródłowy oprogramowania.

Zapraszamy – Budowa sklepu internetowego