Audyt Strony Internetowej – na czym polega, jakie korzyści wynikają z audytu, komu jest potrzebny?

Dobrze skonfigurowana strona internetowa jest najlepszym sposobem na sukces i podniesienie rozpoznawalności firmy w sieci. Trzeba jednak co jakiś czas sprawdzić, czy zastosowane metody – przybliżają obraną strategię do wyznaczonego celu. Jednym z rozwiązań pozwalających na to, jest audyt stron internetowych. Odpowiednio przeprowadzony potrafi dostarczyć wielu cennych informacji i gruntownie prześwietlić stronę firmy. Czym jest, komu jest potrzebny i na jakie pytania pozwala odpowiedzieć?

Na czym polega audyt strony internetowej?

Audyt strony internetowej jest obiektywnym sprawdzeniem witryny pod kątem przystosowania do algorytmów wyszukiwarek. Polega na przeprowadzeniu testów technicznych, sprawdzeniu jakości, funkcjonalności i zebraniu statystyk, które mogą dużo powiedzieć o prawidłowej strukturze witryny, klientach i ich nawykach podczas korzystania ze strony. Audyt przedstawiany jest zazwyczaj w formie tekstowej i jest podobny do książki. Posiada spis treści, ilustracje, informacje i porady. Co powinien zawierać audyt? Między innymi:

– Raport z elementami, które działają poprawnie, a które trzeba zmienić.
– Raport z konkretnymi zaleceniami i poradami dla strony, co i jak powinno zostać zmienione.
– Opinie czy strona jest przyjazna użytkownikowi (odpowiednie czcionki, grafiki, układ menu itp.)

W czym pomaga przeprowadzenie audytu? Dla kogo jest i kiedy warto go wykonać?

Audyt zawierający te wszystkie informacje pomogą ustalić mocne i słabe punkty strony pod kątem wymagań algorytmów wyszukiwarek. Dobór odpowiednich opcji technicznych pozwoli na wybranie najlepszej metody pozycjonowania i zwiększenie widoczności witryny w sieci. Pozwala on stworzyć stronę przyjazną dla robotów indeksujących Google oraz użytkowników.

Audyt polecany jest już nawet po kilku miesiącach działania strony, tym wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się, czy strona działa prawidłowo i czy mogą jeszcze poprawić jej działanie. Jeśli np. pozycjonowanie jest zbyt słabe i nie przyciąga zbyt wielu klientów, a ujawni to kontrola — czasami wystarczy kilka zmian w strukturze witryny (dokładniejsza optymalizacja), aby zwiększyć skuteczność pozycjonowania. Dzięki wielu tak małym istotnym elementom, które zostaną poprawione – algorytmy wyszukiwarek znacznie wyżej będą indeksować stronę.

Na jakie pytania audyt strony internetowej pozwoli odpowiedzieć przedsiębiorcy?

Odpowiedzi, jakie uzyska przedsiębiorca, kupując audyt — jest kilka. Pierwsza z nich to czy strona w pełni wykorzystuje swoje możliwości, a jeśli nie to, co można poprawić. Kolejną odpowiedzią, jaką uzyska przedsiębiorca, jest, jakie czynności należy wykonać, aby poprawić jakość strony pod kątem SEO – konkretne porady i wskazówki. Dzięki audytowi firma dowie się również – czy bardziej opłacalna jest poprawa obecnej wersji witryny — czy może lepiej stworzyć stronę od nowa, pod względem układu i całej struktury.

Następną odpowiedzią, jakiej udziela audyt to poziom funkcjonalności. W ten sposób dowiemy się, czy jest dla klientów prosta, przyjazna. Odpowiedzi, jakie uzyska przedsiębiorca po wykonaniu audytu, dotyczą konkretnych problemów. Są nimi np. złe nasycenie słów kluczowych w tekście zamieszczonym w witrynie, lub złe oznaczenia nagłówków podstron witryny.

i w pełni wykonuje określone założenia. Informacje zwrotne, jakie otrzyma przedsiębiorca, pomogą mu poprawić błędy i zwiększyć efektywność działań SEO. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które uporządkuje sprawy pozycjonowania i zwiększy prawdopodobieństwo, że wszystko, co było możliwe do wykonania — zostało zrobione.

Przeprowadzenie audytu i zastosowanie proponowanych zmian, może doprowadzić do wzrostu pozycji w wyszukiwarkach internetowych.

Jaka jest cena audytu strony internetowej?

Ceny audytu wahają się od 500 zł do 2500 zł w zależności od poziomu prac, jakie należy wykonać w kodzie witryny.

Możemy przeprowadzić audyt dla firm z całej Polski, jednak stacjonarnie działamy na obszarze całego województwa Lubuskiego, a na co dzień głównie w Zielonej Górze. Kwestie odległości nie są dla Nas problemem i zdajemy sobie sprawę, iż część Naszych Klientów lubi omawiać sprawy swoich biznesów bezpośrednio na spotkaniach, co oczywiście też jest dla nas naturalne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego na terenie Zielonej Góry lub u Państwa w Firmie.