Znaczenie profesjonalnej strony firmowej i content na stronie – czyli na co warto zwrócić uwagę podczas tworzenia sensownych treści

Ponoć tylko 12% Polaków ufa w ważnych sprawach komuś innemu, niż członkom najbliższego otoczenia (rodziny), więc określenie wizerunku firmy jaki ma ostatecznie obrać, należy rozpocząć od początku działalności, zakładając że nowa firma startuje jako nieufny gracz na danym rynku wśród konkurencji. W przypadku większości nowych firm, elementem który ma zbudować zaufanie, jest stworzenie profesjonalnej strony internetowej? Można zastanowić się, co jest najważniejsze w takiej realizacji. Dla większości osób, najważniejszymi elementami są wizerunek (efekt wizualny witryny), oraz jej funkcjonalność.

Jakie znaczenia ma profesjonalna strona internetowa?

Dobrze wykonana strona internetowa (pod względem graficznym oraz programistycznym), dla większości osób wyszukującym usługi Twojej firmy, będzie najważniejszym elementem, dzięki któremu potencjalni Klienci odpowiedzą sobie na wiele pytań, wśród których zapewne pojawi się ocena profesjonalizmu danej firmy, poprzez … jej wizerunek.

Nie jest żadną tajemnicą, że dobrze zaprojektowana i wypromowana strona internetowa jest często najtańszą formą reklamy, porównując jej koszt chociażby z rocznym utrzymaniem reklam stacjonarnych.

Jeśli czegoś nie ma w wyszukiwarce, to znaczy że nie istnieje?

Około 50% użytkowników zanim cokolwiek kupi, najpierw przeszuka wszelkie strony internetowe na temat danego produktu lub usługi. W kręgu zainteresowań znajdują się między innymi: cena, dostawa, dane techniczne danego produktu, opinie kupujących w sklepach internetowych lub korzystających z usług danej firmy.

Content na stronie internetowej, co powinien zawierać?

Przed rozwijaniem witryny o nowe treści, należy postawić zasadnicze pytanie: Kto jest docelowym odbiorcą Twojej firmy? Jakie treści lubi docelowy Klient? Co konkretnie go interesuje (które tematy)? Woli przekaz za pomocą filmów video czy wpisy na blogu? Należy dążyć do tego, aby jak najdokładniej scharakteryzować potencjalnego Klienta, dzięki czemu zwiększa się szanse aby finalnie został Klientem Twojej firmy.

content na stronie i jego znaczenie

Jak tworzyć treści, aby generowały sprzedaż?

Różne treści trafiają do różnych, potencjalnych Klientów w zależności od danego etapu zakupowego. Inne wymagania będzie miała osoba, która nie wie dokładnie czego szuka, a inne warunki zakupowe będzie miała osoba, która szuka konkretnej rzeczy w sklepach internetowych i chce się przekonać który sklep oferuje najkorzystniejsze warunki (dostawa, zabezpieczenia paczki, koszt wysyłki itd.) Najlepszym rozwiązaniem jest tworzyć teksty i informacje, które będą odpowiednie dla jednej i drugiej strony (tej zdecydowanej i tej trochę mniej precyzyjnej w swoich oczekiwaniach).

Gdy weźmiemy pod uwagę usługi, profesjonalne tworzenie stron internetowych nie będzie satysfakcjonującą ofertą dla osób, które szukają najniższej ceny kosztem jakości. Rozwijanie witryny pod tego typu Klientów, a następnie stwierdzenie iż „budowa contentu nie działa”, jest rzeczywiście prawdą.

W jaki sposób analizować skuteczność content marketingu?

Prawidłowa i jedyna odpowiedź, która powinna Ciebie zainteresować w tym momencie brzmi: Która stworzona przez Ciebie treść, przyniosła dla Ciebie największe zyski (najbardziej zwiększyła dochód), lub poprawiła sprzedaż Twoich produktów lub usług?

W tym momencie nie liczą się statystyki polubieni i udostępnień na facebooku, tylko realne wartości w postaci zwiększenia sprzedaży, a dokładniej odpowiedź na pytanie: Które stworzone treści przyciągnęły do firmy klientów.