Reklama sklepu internetowego na Facebooku i Instagramie

Praktyka i fakty

Reklama sklepu internetowego na Facebooku, to bardzo złożony temat. Jeżeli jesteś super dociekliwy i szukasz statystyk na temat tego ile osób korzysta z Facebooka i Instagrama, tutaj tego nie znajdziesz – bo nie od tego jest ten wpis, aby mielić wciąż te same informacje. Ze swojego doświadczenia wiemy, że bardzo dużo osób korzysta z tych portali społecznościowych, czyli ogólny pogląd mamy wspólny z Twoim poglądem.

Pierwsze pytanie jakie pojawi się w Twojej głowie – czy to działa? Czy reklama w Facebooku i w Instagramie się opłaca? Czy to sprzedaje?

Mamy taki zwyczaj, że wypowiadamy się tylko gdy czegoś doświadczymy  – wtedy decydujemy czy jest to złe czy dobre i jednoznacznie możemy stwierdzić, że reklama produktów sklepu internetowego w Facebooku sprzedaje i to nie na małe sumy.

Od czego zacząć? Dwuetapowy sukces sprzedaży produktów sklepu internetowego w Facebooku

Można powiedzieć, że wdrożenie kampanii sprzedażowej na Facebooku to dopiero drugi punkt całego planu. Zakładając, że sprzedajesz chociażby rzeczy marek premium, czy inny towar uważany za nieco droższy lub produkt na który jest duży popyt, ale też Twoja konkurencja rośnie w miarę szybko – musisz zainwestować w wysokojakościową otoczkę, czyli ubrać swój sklep w odpowiedni garnitur.

Sprzedaż w Facebooku danych produktów polega zazwyczaj na przygotowaniu kampanii reklamowej, która sprowadzi potencjalnego klienta do Twojego sklepu najczęściej do konkretnego produktu, który to produkt promuje graficzna reklama w Facebooku.

Dobry sklep internetowy i wysokojakościowa kampania reklamowa w Facebooku. Dlaczego tak to musi działać?

Wyobraź sobie, że sprzedajesz Mercedesa za 450.000 zł i klient przyjeżdża do Ciebie aby go obejrzeć, a Ty go trzymasz za stodołą wśród krów. Teraz wyobraź sobie sytuację, w której Twoja konkurencja sprzedaje ten sam model, za taką samą cenę w salonie o wysokim standardzie, w którym kawa robi niesamowitą różnicę i czasami można się zastanowić czy klienci cieszą się bardziej z darmowej kawy czy z zakupionego samochodu. Jak Ci się wydaje, w którym miejscu klient dokona zakupu?

Identyczna sytuacja jest ze sprzedażą poprzez Facebooka. Musisz posiadać bogaty wizualnie sklep internetowy, aby Twój klient zaufał Tobie jako firmie, a następnie musisz stworzyć kampanię reklamową, która również będzie ubrana w wysokojakościową grafikę, łączącą się różnymi elementami wizerunkowymi z Twoim sklepem – tak wygląda dobry garnitur do Twojego sklepu.

Najbardziej pożądana opcja reklamy klientów w Facebooku – czyli podkradanie klientów dużych marek

Możesz dotrzeć do osób które obserwują daną markę, profil – bardzo pożądany rezultat przez klientów, jednak dosyć mocno ograniczony. W momencie gdy sprzedajesz kosmetyki i Twoim wzorem czy dostawcą jest Christian Dior, ustawienie reklamy na osoby, które są zainteresowane kosmetykami Diora i mieszkają w Polsce – jest jak najbardziej możliwe. W przypadku mniejszych marek jest to zazwyczaj niemożliwe – a o tym, pod które marki i profile można się podpiąć decyduje Facebook.

Jak bardzo można spersonalizować odbiorcę poprzez reklamę w Facebooku – targetowanie laserowe – możliwe etapy

  • Dotarcie do odbiorców danego Kraju, np. Francja.
  • Zoptymalizowanie wyników i skoncentrowanie się na jednej płci np. kobiety (reklama dotrze tylko do Kobiet mieszkających na terenie Francji).
  • Dalsze zoptymalizowanie wyników: dzięki zaobserwowanej reklamie, możemy zauważyć że najbardziej naszą reklamą są zainteresowane kobiety mieszkające we Francji w wieku 25-45 lat.
  • Idąc dalej: ze statystyk wynika, że najbardziej pożądana przez nas grupa – czyli kobiety mieszkające we Francji w wieku od 25-45 lat – korzystając z urządzeń mobilnych i najczęściej podejmują interakcję (klikają) z reklamą w relacjach w Instagramie, korzystając właśnie z telefonów komórkowych – tak wygląda laserowe targetowanie.

Wyniki jakie można osiągnąć przez Kampanię reklamową na Facebooku?

 90.000 zł sprzedaży przy budżecie na reklamę do 7-8 tysięcy złotych / miesięcznie nie stanowi problemu.

160.000 zł sprzedaży przy budżecie około 8-10 tysięcy / miesiąc, również często nie jest problemem.

250.000 zł sprzedaży przy takim samym budżecie miesięcznym w okresie sezonowym jest również jak najbardziej do zrealizowania.

Statystyki dotyczą produktów, których cena zaczyna się od 80 zł za produkt.

Pozycjonowanie sklepu vs reklama na Facebooku w dwóch zdaniach

3-4 miesiące są potrzebne aby generować w sklepie większą sprzedaż – czyli mowa tutaj o minimum 90 tysiącach sprzedaży (przy produktach na poziomie od 80 zł), przy budżecie na całą kampanię w okolicach 7-8 tysięcy miesięcznie. W pozycjonowaniu ciężko stwierdzić, czy taką sprzedaż na tych samych produktach uda się osiągnąć w pierwszym roku.

Wyniki z reklamy sklepu internetowego na Facebooku – kiedy można się ich spodziewać?

W 90% jest to okres pomiędzy 3 a 4 miesiącem, który daje mocne i realne wyniki, pozwalające mniej więcej wyliczyć jakich wyników można się spodziewać w kolejnych 3 miesiącach. Pierwsze 2 miesiące zazwyczaj jest to okres, w którym poszukuje się pierwszych, bardziej sensownych grup docelowych.

W jednym przypadku udało nam się wygenerować sprzedaż w pierwszym miesiącu kampanii na poziomie 144 tysięcy złotych, za kwotę 5,5 tysiąca złotych – powodem było to, że szybko trafiliśmy w dwie duże grupy docelowe.

wyniki reklamy sklepu facebook instagram

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i chciałbyś najzwyczajniej w świecie (bez zbędnych, dodatkowych teorii) sprzedawać więcej nie tylko od lipca do sierpnia, zadzwoń lub napisz do nas. B468.pl – tel. 665-614-106 / kontakt@b468.pl