Jak wybrać firmę od pozycjonowania? Ważne pytania, źródła informacji

W momencie wyboru firmy, odpowiedzialnej za pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego, klient staje przed pozornie łatwym, jednak ostatecznie trudnym wyborem. Zdecydowana większość klientów, nie zna zasad SEO, a zapewne większość z nich będzie chciała porównać oferty i przeprowadzić selekcję wybranych firm. W tej branży (tak jak w wielu innych przypadkach) działa dużo firm godnych zaufania, ale można spotkać też osoby obiecujące nierealne wyniki w krótkim czasie. Jeśli promocja sklepu internetowego ma polegać na reklamie lokalnej, dobrym rozwiązaniem jest poszukać wykonawcy, który posiada doświadczenie i wyniki w lokalnych kampaniach reklamowych.

Pytania, wybór firmy – gdzie szukać informacji?

Jaki jest główny cel działań promocyjnych w Sieci? Czy jest to audyt danej strony internetowej, a może warto wykorzystać firmę do przeprowadzenia szkolenia z działań marketingowych w Internecie, by pracownicy firmy wiedzieli jak promować firmowy biznes w Sieci?

Sieci społecznościowe – jako źródło dodatkowych informacji

Warto poszukać w sieciach społecznościowych informacji na temat różnych firm, jakie mają opinie, w czym się specjalizują (strony, sklepy). Również obszerne informacja można znaleźć u autorów blogów o tematyce pozycjonowania. Dobrym (dodatkowym) rozwiązaniem podczas rozmowy z autorem bloga, jest przekazanie informacji o swoich celach, aby skupił się na najważniejszych informacjach, które nie odbiegają od wstępnych założeń.

  • Fora, blogi – wiele pożytecznych informacji, można znaleźć na forach i blogach, które poświęcone są danej tematyce. „Z zasady” na forach, znajdują się bardziej rzetelne informacje odnośnie sprawdzonych firm w danych kwestiach reklamowych.
  • Jaki ekspert jest potrzebny? Należy ustalić, jaka pomoc jest potrzebna przy wprowadzeniu zmian na stronie. Czy jest to duża witryna internetowa, która ma zostać wypromowana na skalę ogólnopolską, czy raczej klient chce skupić się na wynikach lokalnych? W zależności od wyboru formy promocji (rynek ogólnopolski lub lokalny), należy wybrać osobę z odpowiednim doświadczeniem do wybranego celu.

Podsumowanie: Każda oferta od zewnętrznej firmy SEO, musi być poparta rzetelnymi wynikami, które dana firma osiągnęła i są zbliżone do Państwa branży. Pytania, które należy zadać danemu pracownikowi zewnętrznej firmy: od kiedy witryna była pozycjonowana? Jaki czas musiał upłynąć, aby strona osiągnęła wysokie wyniki (top 3)? Ile czasu potrzebujecie, aby moja witryna osiągnęła wysokie pozycje (poniżej 12 miesięcy, czy powyżej 24 miesięcy)? Jakie działania wprowadzicie na stronie internetowej, po podpisaniu umowy?