Pozycjonowanie Allegro – tanie pozycjonowanie, które nie działa – dlaczego?

„Pozycjonowanie 300 linków za 15 zł, „6000 linków pozycjonowanie seo Google Hit” za 17 zł,  „Pozycjonowanie 5 fraz do top 10 na rok” za 99 zł…

Czytając tego typu ogłoszenia, można uwierzyć w cuda, że trafiłeś na wielką okazję, więc po co płacić po 1000 zł miesięcznie za pozycjonowanie, jak na allegro jest za 99 zł?

Z czym wiąże się profesjonalne pozycjonowanie?

Najlepsze efekty w rankingu Google, można uzyskać przez różnorodność linków (odnośników), które kierują do danej strony. Nie wspominając o katalogowaniu (tak popularnym wśród ogłoszeń na allegro), należy wziąć pod uwagę również artykuły sponsorowane w branżowych lub lokalnych portalach, rozwijanie contentu (prowadzenie bloga, aktualności) na stronie, zamieszczanie linków w ściśle branżowych blogach. To tylko jedne z nielicznych elementów, które należy wdrożyć myśląc o profesjonalny pozycjonowaniu. Do tego przed pozycjonowaniem należy oczywiście przeprowadzić audyt.

Jak wyglądają koszty w przypadku pozycjonowania lokalnego?

Prowadząc biznes w Zielonej Górze: koszt zamieszczenia artykułu na lokalnym portalu (jego przygotowanie, czyli napisanie, oraz wdrożenie) to jednorazowy koszt około 150-200 zł. Przeprowadzenie profesjonalnego audytu strony, to koszt w granicach 2000-2500 zł. Publikacja artykułów wewnętrznych (wpisy na blogach) np. 4 razy w miesiącu stanowi koszt około 600-700 zł miesięcznie. Pozyskiwanie wartościowych linków zewnętrznych wynosi od około 6000 do nawet 2000 zł miesięcznie. Do tego można doliczyć marketing szeptany, oraz różnego rodzaju pozostałe linkowanie.

Pozycjonowanie ogólnopolskie a koszty

W przypadku pozycjonowania ogólnopolskiego ceny za kompletne pozycjonowanie (zakładając, że firma od pozycjonowania robi wszystko), mogą sięgać od około 2500 zł, nawet do 10000 zł. Większa konkurencja, więcej pracy trzeba włożyć, aby zrobić to najzwyczajniej lepiej niż setki firm z całej Polski. Umieszczenie artykułu sponsorowanego na popularnych portalach typu onet, interia, wp, to obecnie koszt w granicach 5-8 tysięcy złotych. Czy pozycjonowanie z allegro za 99 zł nadal jest wiarygodne?

Skutki taniego pozycjonowania, czyli skutki zapychania strony internetowej słabej jakości odnośnikami

Najlepszym przykładem z tego typu historii jest fakt, iż po zaśmieceniu strony tanimi linkami (często nadal generowanymi przez automaty) należy bezwzględnie zmienić domenę strony internetowej, ponieważ taka strona często dostaje filtr od Google, lub jest tak mocno zapchana tego typu tandetą, że nie opłaca się jej ratować. Czyli należy zacząć biznes praktycznie od zera po dwóch, trzech, pięciu latach (jeśli ktoś obudzi się naprawdę późno).