Ile kosztuje założenie strony internetowej?

Koszt zaprojektowania i wdrożenia strony internetowej, jest uzależniony w naszym przypadku od wymagań Klienta, poziomu wykonania witryny pod względem programistycznym i wizualnym, ale również od rozwiązań konkurencji, jakie musimy przebić.

Zakładając, że Klient chce mieć profesjonalną stronę firmową, można nadal podzielić to na różne poziomy rozwiązań, pod względem profesjonalizmu i potrzeb firmy Klienta, która ma zaspokoić ciekawość potencjalnych osób, które będą korzystały z usług firmy „X”.

Aby zaprezentować duże rozbieżności w wymaganiach naszych Klientów, zobrazujemy dwie sytuacje:

Cena strony internetowej – zależy od indywidualnych potrzeb

Klient A – wymagania: Zajmuje się sprzedażą swoich usług wyłącznie na terenie województwa Lubuskiego. Posiada 10 podmiotów, z którymi musi konkurować nie tylko pod względem jakości i wielkości oferty, ale również jego wizerunek firmy musi zostać zbudowany maksymalnie profesjonalnie. Oprócz indywidualnych rozwiązań wizualnych na stronie internetowej, wycenie podlegają również rozwiązania programistyczne, takie jak: zbudowanie zaplecza, które pozwoli na pobranie przez danego Klienta oferty, która zawiera rabat na usługi przypisane bezpośrednio (tylko i wyłącznie) dla danego Klienta. Zaplecze strony internetowej musi zatem posiadać logowanie do panelu z ofertami, bezpośrednią możliwość zadawania pytań do osoby obsługującej danego Klienta w firmie itd. Docelowym Klientem dla tej firmy, jest Klient ogólnopolski, który szuka usług związanych z 8 usługami, które oferuje firma.

Klient B – wymagania: Klient potrzebuje stworzenia profesjonalnej witryny, bez zaplecza. Celem zbudowania strony jest pokazanie profesjonalizmu firmy Klienta i stworzenie strony czysto informacyjnej, bez zaplecza, czyli klika podstron z przygotowanym indywidualnie tekstem, dobrze napisaną stroną internetową i ciekawym wyglądem pod kątem graficznym. Dodatkowo Klient chce stworzyć logo, które zostanie umieszczone na stronie, oraz chce promować swoje usługi poprzez pozycjonowanie oraz reklamę w adwords tylko w danym mieście.

Oba przypadki są zupełnie inne i wycena każdej z tych usług podlega indywidualnej ocenie oraz wycenie, tak jak wszystkie realizacje które wykonujemy. Celem tego wpisu, było pokazanie jak bardzo strony internetowe mogą różnić się pod kątem wymagań Klientów i pytania w stylu „ile kosztuje zrobienie strony internetowej” jest porównywalne z sytuacją, gdy wchodząc do salonu samochodowego sprzedającego różne marki, postawić pytanie „ile kosztuje samochód”.

Dlatego zawsze jesteśmy wdzięczni, gdy Klient przed zadaniem pytania zastanowi się, jaki cel ma spełniać stworzona witryna, do jakiego Klienta ma trafiać i która usługa Klienta jest dla niego priorytetem, pod względem sprzedaży usług lub budowania świadomości marki w oczach Klienta docelowego.